Bir Doğum Günü İki Kitap

Almanya’da 1980’li yılların başında yayınlanan ve büyük yankı uyandıran bir kitap vardı.Adı ise ‘Türklerin Tarihi’ idi.Bir Alman profesör tarafından yazılmıştı.Kitabın ilk cümlesi ise,’Türkler,Dünya’nın en büyük medeniyetini kuran uluslar arasındandır.2200 yıllık tarihleri vardı.Fakat onların bir eksiği vardır.Yazmayı sevmezler.’.

 

 

İşte bu inancı yıkacak her adımı saygıyla karşılamak gerekir.Topluma yön verenler, yaşadıklarını, deneyimlerini, bilgi birikimlerini yazarlarsa, hem o ana, hem de geleceğe bir miras hatta hazine bırakırlar. Buna bir örneği de,gençleri, kurumları, kuruluşları, öğrencileri eğiten, onlara ışık tutmak için çaba sarfeden Ayşen Laçinel’de geldi.

 

 

Laçinel geride bıratığımız günler içinde iki bayramı bir araya getirerek, yayınaldığı kitapları tanıttı.Doğum günü ile kitap tanıtımı bireşince de kültürel anlamda adeta çifta bayram yaşattı.

 

 

Laçinel, son kitapları olan Hayat ve Kariyer ile, Hayat ve İlişkiler adlı eserlerinde, sadece gençlere değil, her yaştan insanayol gösterici deneyimlerini aktarıyor. 
 

HAYAT VE İLİŞKİLER   SATIN ALMAK İÇİN Tıklayın                HAYAT VE KARİYER     SATIN ALMAK İÇİN Tıklayın
 

 

Eser vermeye devam edeceğini vurgulayan Ayşen laçinel, bu çalışmalarla topluma olan borcunu ödeme yanında, gelirlerini de bağışlayarak, bir başka olumlu toplumsal katkı daha yapıyor. Laçinel kitaplarına özellikle gençler tarafından gösterilen büyük ilginin, kendisini çok sevindirdiğini ve bunun yeni eserler vermek için, onu motive ettiğini belirtiyor.

 


 

Etiketler :