3 Haziran 2015

Çocuğunu çalışan olarak başlat, şirketi yaşat!

AL Danışmanlık Genel Müdürü Ayşen Laçinel, aile şirketlerinin gelecek kuşaklardaki devamı ve sürdürülebilirliği için patronlara tavsiyede bulunarak, “Çocuğunu, şirkete çalışan olarak başlat ve şirketini yaşat!” dedi.

Patronların, şirketlerin geleceği için çocuklarını hazırlamasının önemine değinen AL Danışmanlık Genel Müdürü, Marka Yönetimi ve İnsan Kaynakları Danışmanı Ayşen Laçinel, şirketin omurgası, değerleri ve iş süreçlerinin anlatılması noktasında, genç kuşakların yetiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Çocukların şirkette, kesinlikle en tepe göreve başlamaması gerektiği uyarısında da bulunan Ayşen Laçinel, “En tepe görevde işe başlanılırsa, gelecek nesil şirketteki iş süreçlerinin aşamalarını öğrenemez ve işe dair tecrübesi ve bilgisi yetersiz kalır. Bu durum da, hem şirkete, hem gençlere yapılacak büyük bir haksızlıktır” diye konuştu.

 

Ayşen Laçinel’den 3 altın tavsiye

 1-Patronlar, iş esnasında çocuklarını, sadece şirket çalışanı olarak görmeyi başarmalıdır.

2-En üst kademeden göreve başlamak yerine, şirketin tüm süreçlerini görebileceği bir statü ile işe başlamalıdır. Çocuklar işte yaptıkları çalışmalara dair, yöneticisine rapor vermelidir. Zaman içerisinde de, diğer departmanlarda, deneyim ve bilgi sahibi olunmalıdır. 

3-Çocuklar, sırtlarını babasına dayayarak, iş sırasında kesinlikle hazıra alıştırılmamalıdır. Çabalayarak ve deneyerek başarmalıdır.

 

Kaynak: Dünya

 

Etiketler :